WizTree 3 - en to hu_HU translation catalogue (216 entries)

en: Scanning...
hu_HU: Vizsgálat folyamatban...

en: Folders
hu_HU: Könyvtárak

en: Files
hu_HU: Fájlok

en: Dumping file
hu_HU: Fájl kimentése

en: Bytes
hu_HU: bájt

en: Files in
hu_HU: Fájlok a

en: File in
hu_HU: Fájl a

en: Selected Files
hu_HU: Kiválasztott fájlok

en: Total Size
hu_HU: Teljes méret

en: You are about to open
hu_HU: Azon vagy, hogy megnyisd a

en: Command Prompt windows - are you sure?
hu_HU: parancssort - biztos vagy ebben?

en: Explorer windows - are you sure?
hu_HU: az Intézőt - biztos vagy ebben?

en: files - are you sure?
hu_HU: fájlokat - biztos vagy ebben?

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
hu_HU: Könyvtár kiválasztása

note: YMMV
en: Select
hu_HU: Válassz

en: File not found
hu_HU: Fájl nem található

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Sorting file list...
hu_HU: Fájl lista rendezése...

en: Loading tree...
hu_HU: Ágrajz betöltése...

en: Scan complete in
hu_HU: A vizsgálat befejeződött

en: seconds
hu_HU: másodperc alatt

en: canceled
hu_HU: meg lett szakítva

en: Failed to update Windows Explorer context menu
hu_HU: Nem sikerült a Windows Intéző helyi menüjét frissíteni

en: No MFT root found!
hu_HU: Nem található MFT gyökér!

note: we have an update!
en: An update is available
hu_HU: Elérhető egy frissítés

en: Click on the "View Update" button to learn more.
hu_HU: Kattints a "Frissítés megtekintése" gombra további információért.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
hu_HU: Nem található frissítés.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
hu_HU: Hiba a frissítés ellenőrzése közben:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
hu_HU: Kérlek indítsd újra a WizTree-t rendszergazdai jogosultsággal, hogy az MFT fájlt kimentsd

en: Please select an NTFS formatted drive.
hu_HU: Kérlek válassz ki egy NTFS fájlrendszerrel formázott meghajtót.

en: Dumping MFT file, please wait...
hu_HU: Az MFT fájl kimentése, kérlek légy türelemmel...

en: MFT data dump complete.
hu_HU: MFT adat sikeresen kinyerve.

en: MFT data dumped to file
hu_HU: MFT adat fájlba mentve

en: MFT file
hu_HU: MFT fájl

en: Loading file list...
hu_HU: A fájl lista betöltése...

en: files
hu_HU: fájlok

note: lblTotalSpacePerc.Caption := '';
en: n/a
hu_HU: nincs adat

en: <Folder>
hu_HU: <Könyvtár>

en: File
hu_HU: Fájl

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Scan
hu_HU: Vizsgálat

en: New Instance
hu_HU: Új folyamat

en: Explore Folder
hu_HU: Könyvtár megvizsgálása

en: Command Prompt Here
hu_HU: Parancssor megnyitása itt

en: Copy Path
hu_HU: Útvonal másolása

en: Delete (to Recycle Bin)
hu_HU: Törlés (a lomtárba)

en: Delete (No undelete possible)
hu_HU: Törlés (visszaállítás lehetősége nélkül)

en: Dump MFT File
hu_HU: MFT fájl kinyerése

en: Exit
hu_HU: Kilépés

en: Display Dynamic values
hu_HU: Jelenítse meg a dinamikus értéket

en: Display Byte values
hu_HU: Jelenítse meg a byte értéket

en: Display KB values
hu_HU: Jelenítse meg a KB értéket

en: Display MB values
hu_HU: Jelenítse meg a MB értéket

en: Display GB values
hu_HU: Jelenítse meg a GB értéket

en: Windows Explorer context menu
hu_HU: Windows Intéző helyi menü

en: Always Run as Administrator
hu_HU: Mindig rendszergazdaként futtassa

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Restart as Administrator
hu_HU: Újraindítás adminként

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
hu_HU: A WizTree rendszergazdai jogosultságot igényel, hogy gyors sebességgel átvizsgálja az NTFS merevlemezt és hozzáférjen minden rendszerfájlhoz és könyvtárhoz. Kattints az "Újraindítás adminként" gombra a rendszergazdai jogok engedélyezéséhez.

en: Don't show this again
hu_HU: Ne mutassa ezt újra

en: View Update
hu_HU: Frissítés megtekintése

en: Dismiss
hu_HU: Elutasítás

en: Check for updates
hu_HU: Frissítések ellenőrzése

en: Check for updates now
hu_HU: Most ellenőrizze a frissítéseket

en: Select:
hu_HU: Válassz:

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Ready...
hu_HU: Kész...

en: Selection:
hu_HU: Választás:

en: Total Space:
hu_HU: Kapacitás:

en: Space Used:
hu_HU: Foglalt terület:

en: Space Free:
hu_HU: Szabad terület:

en: Help us make WizTree better!
hu_HU: Segíts jobbá tenni a WizTree-t!

en: Tree View
hu_HU: Faszerkezetes nézet

en: Folder
hu_HU: Könyvtár

en: Percent of Parent
hu_HU: A szülő százaléka

en: Size
hu_HU: Méret

en: Modified
hu_HU: Módosult

en: Attributes
hu_HU: Attribútumok

en: Items
hu_HU: Tételek

en: Allocated
hu_HU: Hozzárendelve

en: File View
hu_HU: Fájlnézet

en: File Search Filter:
hu_HU: Fájlkeresési szűrő:

en: Clear
hu_HU: Törlés

en: Match file name only
hu_HU: Csak a fájlnevet nézze

en: (Fast)
hu_HU: (Gyors)

en: Match entire path
hu_HU: A teljes útvonalat nézze

en: (Warning: can be slow!)
hu_HU: (Figyelmeztetés: lassú lehet!)

en: Max files to display:
hu_HU: Max. megjelenítendő fájl:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
hu_HU: (Az ÖSSZES kiválasztása nagyon lassú lehet!)

en: ALL
hu_HU: ÖSSZES

en: Total Files:
hu_HU: Összes fájl:

en: File Name
hu_HU: Fájlnév

en: Percent of Drive
hu_HU: A meghajtó százaléka

en: About
hu_HU: Névjegy

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
hu_HU: Ha szeretnéd a WizTree-t kereskedelmileg használni, vagy ha csupán a freeware közösséget szeretnéd támogatni, akkor kérlek adományozz a "Donate" gombra kattintva a program jobb felső sarkában. Köszönjük! :)

en: What is WizTree?
hu_HU: Mi a WizTree?

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
hu_HU: A WizTree a világ leggyorsabb merevlemez vizsgálója. Megvizsgálja a merevlemezed és megmutatja, hogy milyen fájlok és könyvtárak foglalják a legtöbb helyet a lemezen.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
hu_HU: Ezt a lehető LEGGYORSABB módon teszi meg - egyszerűen nem fogsz egy másik ilyen alkalmazást se találni, ami gyorsabb! Használd a WizTree által nyújtott infót arra, hogy gyorsan megtaláld és eltávolítsd a "helyzabáló dolgokat" a merevlemezedről.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
hu_HU: FIGYELEM: Gondoskodj arról, hogy ne távolíts egy olyan fájlt se, ami szükséges a számítógéped megfelelő működéséhez!

en: What makes WizTree so fast?
hu_HU: Mi teszi a WizTree-t annyira gyorssá?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
hu_HU: Mikor az NTFS formázott meghajtókat vizsgálja (a legtöbb modern meghajtó ezt a formátumot használja), akkor a WizTree a merevlemez mesterfájltábláját (MFT) olvassa be közvetlenül a lemezről.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
hu_HU: Az MFT egy különleges, rejtett fájl, amit az NTFS fájlrendszer arra használ, hogy számon tartson minden fájlt és könyvtárt a merevlemezen. Az ily módon történő fájlkeresés teljesen elkerüli az operációs rendszert (a Windows-t) és óriási teljesítményjavulást biztosít.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
hu_HU: A 2.0 verziótól kezdve, a WizTree képes arra is, hogy megvizsgálja a nem NTFS meghajtókat, hálózati meghajtókat, USB meghajtókat, és egyéni könyvtárakat.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
hu_HU: Kérlek látogasd meg az Antibody Software weboldalt további szoftverekért, mint pl.:

en: (click for more information)
hu_HU: (kattints további információért)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
hu_HU: Egy erőteljes, de könnyen használható webgaléria letöltő eszköz. Támogatja a legtöbb népszerű képmegosztó oldalt (mint a Flickr, Facebook, Google képkereső, ImgUr, Deviantart, stb.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
hu_HU: Nem igényel semmilyen bonyolult telepítést vagy projekt fájlt - ez egyszerűen csak működik.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
hu_HU: Egy billentyűzet bővítő alkalmazás, ami könnyűvé teszi azt, hogy ékezetes és egyéb speciális Unicode karaktereket gépeljünk be egy szabványos amerikai vagy angol billentyűzeten, könnyen megjegyezhető billentyűkombinációkkal.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
hu_HU: Például, hogy begépeld azt, hogy: à (a betű, visszafelé dőlő ékezettel), nyomd meg a Ctrl+` billentyűkombinációt és aztán az a billentyűt. Ezek a billentyűkombinációk bármilyen Windows-os alkalmazásból működnek.

en: Invalid Key - Please try again.
hu_HU: Érvénytelen kulcs - kérlek próbáld újra.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
hu_HU: Ajánlott a támogatói kódodat kimásolni és beilleszteni.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
hu_HU: Csak a 0-9 számjegyeket és az A-F betűket használd.

en: Thank you for your support!
hu_HU: Köszönjük a támogatásodat!

en: WizTree will now restart.
hu_HU: A WizTree most újra fog indulni.

en: Enter Supporter Code
hu_HU: Írd be a támogatói kódodat

en: Supporter Code
hu_HU: Támogatói kód

note: warning dialog title
en: Warning
hu_HU: Figyelmeztetés

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
hu_HU: Megerősítés

note: information dialog title
en: Information
hu_HU: Információ

en: (No Extension)
hu_HU: (nincs kiterjesztés)

en: File Type
hu_HU: Fájltípus

en: Percent
hu_HU: Százalék

en: Extension
hu_HU: Kiterjesztés

en: MFT Dump
hu_HU: MFT mentés

en: All Files
hu_HU: Minden fájl

en: Show Treemap
hu_HU: A fastruktúra-térkép megjelenítése

en: Show File Types
hu_HU: A fájltípusok megjelenítése

en: Reset tree expansion
hu_HU: A fastruktúra alaphelyzetbe állítása

en: Select Parent
hu_HU: A szülő kiválasztása

en: Reselect Child
hu_HU: A gyerek újraválasztása

en: Help support WizTree development by making a donation
hu_HU: Segíts a WizTree fejlesztésében azzal, hogy adományozol

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
hu_HU: (Elrejtheted a "Donate" gombot azzal, hogy adományozol)

en: Show Allocated Size on Treemap
hu_HU: A hozzárendelt méret mutatása a fastruktúra-térképen

en: Auto scan after making selection
hu_HU: Automatikus vizsgálat a választás után

en: Zoom in Treemap
hu_HU: A fastruktúra-térkép nagyítása

en: Zoom out Treemap
hu_HU: A fastruktúra-térkép kicsinyítése

en: Save Treemap Image as .png file
hu_HU: A fastruktúra-térkép kép .png fájlként való mentése

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Width
hu_HU: Szélesség

en: Height
hu_HU: Magasság

en: Shades of Gray (single color)
hu_HU: A szürke árnyalatai (egyszín)

en: Show Free Space on Treemap
hu_HU: Mutassa meg a szabad területet a fastruktúra-térképen

en: File already exists - overwrite?
hu_HU: A fájl már létezik - felülírjam?

en: Generated by
hu_HU: Generálva

en: You can hide this message by making a donation
hu_HU: Elrejtheted ezt az üzenetet azzal, ha adományozol

en: MFT Dump cancelled...
hu_HU: Az MFT kimentés megszakítva...

en: Export complete.
hu_HU: Az exportálás sikeres.

en: Copy file and size info to clipboard
hu_HU: A fájlt és méret információt másolja a vágólapra

en: Export to .CSV file
hu_HU: .CSV fájlba való exportálás

en: Colors
hu_HU: Színek

en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: Color Blind
hu_HU: Színvak

en: CSV file
hu_HU: CSV fájl

en: Select CSV file
hu_HU: CSV fájl kiválasztása

en: Failed to import CSV file
hu_HU: Nem sikerült importálni a CSV fájlt

en: Color By
hu_HU: Színezés

en: Color
hu_HU: Szín

en: File Extension(s)
hu_HU: Fájl kiterjesztés(ek)

en: Export File Types to CSV file
hu_HU: Fájltípusok exportálása CSV fájlba

en: Display TB values
hu_HU: TB értékek megjelenítése

en: UI Theme
hu_HU: UI téma

en: Auto
hu_HU: Automatikus

en: Light
hu_HU: Világos

en: Dark
hu_HU: Sötét

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
hu_HU: Sajnos a támogatói kódod csak ezzel a verzió dátummal érvényes

en: or earlier.
hu_HU: vagy egy korábbival.

en: This version of WizTree has version date
hu_HU: A WizTree jelenlegi verziójának a verzió dátuma

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
hu_HU: Kérlek telepíts egy korábbi WizTree verziót a megfelelő verzió dátummal, vagy vásárolj új támogatói kódot.

en: Version Date:
hu_HU: Verzió dátum:

en: Supporter license
hu_HU: Támogatói licenc

en: Enterprise license
hu_HU: Vállalati licenc

en: user license
hu_HU: felhasználói licenc

en: Upgrades until:
hu_HU: Eddig jár támogatás:

en: lifetime
hu_HU: élettartam

en: Supporter code not valid for this version
hu_HU: A támogatói kód nem érvényes ehhez a verzióhoz

en: Select Multiple
hu_HU: Többszörös kiválasztás

en: Multiple
hu_HU: Több

en: Add Folder
hu_HU: Könyvtár hozzáadása

en: Remove Folder
hu_HU: Könyvtár eltávolítása

en: is included within
hu_HU:  már tartalmazza a

en: They cannot both be selected.
hu_HU: Nem lehet mindkettőt kiválasztani.

en: Select All
hu_HU: Az összes kiválasztása

en: Select None
hu_HU: Nincs kiválasztás

en: Lifetime
hu_HU: Élettartam

en: Show Folder and File Names on Treemap
hu_HU: Mutassa a könyvtár- és fájlneveket a fatérképen

en: Filter Scan Results
hu_HU: Vizsgált eredmények szűrése

en: Include Filter:
hu_HU: Szűrő használata:

en: Exclude Filter:
hu_HU: Szűrő kizárása:

en: Apply Filter
hu_HU: Szűrő alkalmazása

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Reset Configuration to default values
hu_HU: Konfiguráció visszaállítása az alapértelmezett értékekre

en: Tweaks
hu_HU: Finomhangolások

en: Enable drag/drop
hu_HU: Fogd és vidd engedélyezése

en: Open file on double click
hu_HU: Fájl megnyitása dupla kattintással

en: Monitor file system for changes
hu_HU: Fájlrendszer figyelése a változásokhoz

en: Show max modified date of all sub folders/files as folder's last modified date
hu_HU: Minden almappa/fájl max módosított dátumát a könyvtár utolsó módosított dátumaként mutassa

en: Use WizTree classic theme
hu_HU: WizTree klasszikus téma használata

en: Show horizontal lines in grids
hu_HU: Vízszintes vonalak megjelenítése rácsokban

en: Alternate row colors
hu_HU: Váltakozó sorszínek

en: Enable gradient colors in treemap
hu_HU: Színátmenetek engedélyezése a fastruktúra-térképen

en: Number of Decimal places to display
hu_HU: A megjelenítendő tizedesjegyek száma

en: WizFile is an extremely rapid file finder application that uses methods similar to WizTree to rapidly index your hard drives. File search results are returned instantly as you type. WizFile provides a real time view of all files on your hard drives - any changes to the file search results will be updated in real time as they occur. It requires minimal CPU and RAM usage and has a negligible impact on the performance of your PC.
hu_HU: A WizFile egy rendkívül gyors fájlkereső alkalmazás, amely hasonló módszereket használ, mint a WizTree, hogy gyorsan indexelje a merevlemezeidet. A fájlkeresés eredményei azonnal megjelennek, ahogy gépelsz. A WizFile valós idejű nézetet kínál a merevlemezeiden lévő összes fájlról - bármilyen változás lép fel a fájlkeresési eredményekben, az valós időben frissítésre kerül. Minimális CPU és RAM használatot igényel és elhanyagolható hatással van a számítógéped teljesítményére.

en: Dup Count
hu_HU: Duplikátumok száma

en: Dup Size
hu_HU: Duplikált méret

en: Duplicate Files:
hu_HU: Duplikált fájlok:

en: Duplicates only
hu_HU: Csak duplikáltak

en: Don't locate duplicates
hu_HU: Ne észleljen duplikáltakat

en: Locate by Name, Size
hu_HU: Név, méret alapú keresés

en: Locate by Name, Size, Date
hu_HU: Név, méret, dátum alapú keresés

en: Path
hu_HU: Útvonal

en: Scan MFT (if possible) when a folder is selected for analysis
hu_HU: MFT beolvasása (ha lehetséges) egy könyvtár elemzésekor

en: Normally the MFT is only scanned when an entire drive is selected. This option can speed up the scanning of folders containing a large number of files, but can be slower for smaller folders.
hu_HU: Rendszerint az MFT csak a teljes lemez kiválasztása alatt van beolvasva. Ez a lehetőség felgyorsíthatja a sok fájlt tartalmazó könyvtárak vizsgálatát, de lassabb lehet a kisebb könyvtáraknál.

en: Reserved Space:
hu_HU: Fenntartott tárhely:

en: Expand All
hu_HU: A fastruktúra teljes kibontása

en: File group minimum size (set to 0 to disable file grouping)
hu_HU: A fájlcsoportok minimális mérete (a 0 kikapcsolja a fájlcsoportosítást)
