WizTree 3 - en to sr_RS translation catalogue (222 entries)

en: Scanning...
sr_RS: Скенирање...

en: Folders
sr_RS: Фасцикле

en: Files
sr_RS: Датотеке

en: Dumping file
sr_RS: Истоваривање датотеке

en: MB
sr_RS: МБ

en: GB
sr_RS: ГБ

en: KB
sr_RS: КБ

en: Bytes
sr_RS: Бајтова

en: Files in
sr_RS: Датотеке у

en: File in
sr_RS: Датотека у

en: Selected Files
sr_RS: Одабране датотеке

en: Total Size
sr_RS: Збирна величина

en: You are about to open
sr_RS: Припремате се да отворите

en: Command Prompt windows - are you sure?
sr_RS: Командна линије - да ли сте сигурни?

en: Explorer windows - are you sure?
sr_RS: Експлорер - да ли сте сигурни?

en: files - are you sure?
sr_RS: датотеке - да ли сте сигурни?

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
sr_RS: Изабери фасциклу

note: YMMV
en: Select
sr_RS: Изабери

en: File not found
sr_RS: Није пронађена

en: Error
sr_RS: Грешка

en: Sorting file list...
sr_RS: Сређивање листе датотека...

en: Loading tree...
sr_RS: Уцитавање стабла...

en: Scan complete in
sr_RS: Скенирање завршено за

en: seconds
sr_RS: секунда

en: canceled
sr_RS: отказано

en: Failed to update Windows Explorer context menu
sr_RS: Неуспешна промена контекстуелнг менија

en: No MFT root found!
sr_RS: МФТ није нађен!

note: we have an update!
en: An update is available
sr_RS: Доградња је доступна

en: Click on the "View Update" button to learn more.
sr_RS: Кликнути на "Види надоградњу" да би сазнали више.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
sr_RS: Нема надоградње.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
sr_RS: Грешка провера надоградње:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
sr_RS: Поново покрените WizTree као Администратор да би испразнили МФТ датотеку

en: Please select an NTFS formatted drive.
sr_RS: Одабрати НТФС драјв.

en: Dumping MFT file, please wait...
sr_RS: Истоваривање МФТ датотеке, сачекајте...

en: MFT data dump complete.
sr_RS: Истоваривање МФТ завршено.

en: MFT data dumped to file
sr_RS: Истоваривање МФТ у датотку

en: 64 bit
sr_RS: 64 битна

en: 32 bit
sr_RS: 32 битна

en: MFT file
sr_RS: МФТ датотека

en: Loading file list...
sr_RS: Учитавање списка датотеке...

en: files
sr_RS: датотеке

note: lblTotalSpacePerc.Caption := '';
en: n/a
sr_RS: без

en: <Folder>
sr_RS: <Фасцикла>

en: File
sr_RS: Датотека

en: Options
sr_RS: Опције

en: Scan
sr_RS: Скенирај

en: New Instance
sr_RS: Нова инстанца

en: Explore Folder
sr_RS: Претражи фасциклу

en: Command Prompt Here
sr_RS: Командна линија овде

en: Copy Path
sr_RS: Копирај путању

en: Delete (to Recycle Bin)
sr_RS: Обриши (у канту)

en: Delete (No undelete possible)
sr_RS: Обриши (трјано)

en: Dump MFT File
sr_RS: Истоваривање МФТ датотеке

en: Exit
sr_RS: Излаз

en: Display Dynamic values
sr_RS: Динамичне вредности

en: Display Byte values
sr_RS: Вредности у Бајт

en: Display KB values
sr_RS: Вредности у КБ

en: Display MB values
sr_RS: Вредности у МБ

en: Display GB values
sr_RS: Вредности у ГБ

en: Windows Explorer context menu
sr_RS: Контекстуелни мени експлорера

en: Always Run as Administrator
sr_RS: Увек покрени као администратор

en: Language
sr_RS: Језик/Language

en: Restart as Administrator
sr_RS: Поново покрени као администратор

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
sr_RS: WizTree-у су потребна администраторска права за брзо скенирање НТФС драјвова. Кликнути на "Покрени као администратор" да би упалили администраторска права.

en: Don't show this again
sr_RS: Не покажи више

en: View Update
sr_RS: Види надоградњу

en: Dismiss
sr_RS: Одбаци

en: Check for updates
sr_RS: Провери надоградње

en: Check for updates now
sr_RS: Одмах провери надоградње

en: Select:
sr_RS: Одабери:

en: Cancel
sr_RS: Поништи

en: Ready...
sr_RS: Спремно...

en: Selection:
sr_RS: Одабир:

en: Total Space:
sr_RS: Величина:

en: Space Used:
sr_RS: Употребљено:

en: Space Free:
sr_RS: Слободно:

en: Help us make WizTree better!
sr_RS: Помогните да WizTree буде бољи!

en: Tree View
sr_RS: Поглед као стабло

en: Folder
sr_RS: Фасцикла

en: Percent of Parent
sr_RS: % родитеља

en: Size
sr_RS: Величина

en: Modified
sr_RS: Промењено

en: Attributes
sr_RS: Атрибути

en: Items
sr_RS: Ставке

en: Allocated
sr_RS: Издвојено

en: File View
sr_RS: Поглед као датотека

en: File Search Filter:
sr_RS: Филтер претраге:

en: Clear
sr_RS: Очисти

en: Match file name only
sr_RS: Нађи само имена

en: (Fast)
sr_RS: (Брзо)

en: Match entire path
sr_RS: Нађи целу путању

en: (Warning: can be slow!)
sr_RS: (Може бити споро)

en: Max files to display:
sr_RS: Датотеке за приказ:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
sr_RS: (СВЕ може бити врло споро!)

en: ALL
sr_RS: СВЕ

en: Total Files:
sr_RS: Збир:

en: File Name
sr_RS: Име датотеке

en: Percent of Drive
sr_RS: % драјва

en: About
sr_RS: О програму

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
sr_RS: Ако употребљавате WizTree у коменциалним сврхама или ако желите да подржите програм, урадите донацију кликувши на дугме Донирај са горње леве стране екрана. Хвала! :)

en: What is WizTree?
sr_RS: Шта је WizTree?

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
sr_RS: WizTree не најбржи анализатор простора. Скенирај Ваш хард драјв и показује датотеке/фасцикле које највише користе простора.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
sr_RS: То ради НАЈБРЖЕ што може - нећете наћи других програма бржи! Употребите информације које Вам пружи WizTree да би брзо нашли и уклонили шта Вам "једе" простор са хард диска.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
sr_RS: ПАЖЊА: Пазите де не уклоните датотеке/фасцикле које су потребне за рад система!

en: What makes WizTree so fast?
sr_RS: Што је WizTree толико брз?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
sr_RS: Када скенирате НТФС драјвоце, WizTree чита МФТ драјва директно са диска.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
sr_RS: МФТ је специјална сакривена датотека из НТФС система која задржава списак све датотеке/фасцикле са драјва. Такво скенирање је много брже него нормално скенирање система.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
sr_RS: Од верзије 2.0, WizTree може исто да скенира не НТФС, мрежни, или УСБ драјвови а и индивидуалне фасцикле.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
sr_RS: Посетите сајт Antibody Software за још више добрих програма, као:

en: (click for more information)
sr_RS: (кликнути за више информација)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
sr_RS: Моћан, али једноставан алат за преузимање веб галерије. Подржава већину популарних сајтова за хостовање слика (као што flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart итд.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
sr_RS: Није потребно компликовано подешавање - само покренете.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
sr_RS: Уређај за побољшање тастатуре који олакшава унос наглашених и других специјалних Уникод знакова на стандардној УС/УК тастатури користећи лако за пмамчење на тастатури.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
sr_RS: На пример, да би написали à (a са акцентом), стиснете Ctrl+` па после a. Ове пречице раде на било којим Виндоус програмом.

en: OK
sr_RS: У реду

en: Invalid Key - Please try again.
sr_RS: Погрешан кључ - Поновите.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
sr_RS: Препоручује се да копирате и налепите свој кôд за подршку.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
sr_RS: Користите само цифре од 0 до 9 и слова А до Ф.

en: Thank you for your support!
sr_RS: Хвала Вам на подршци!

en: WizTree will now restart.
sr_RS: WizTree ће се сада поново покренути.

en: Enter Supporter Code
sr_RS: Унос кода за регистровање

en: Supporter Code
sr_RS: Код за подршку

note: warning dialog title
en: Warning
sr_RS: Пажња

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
sr_RS: Потврда

note: information dialog title
en: Information
sr_RS: Информација

en: (No Extension)
sr_RS: (Без екстензије)

en: File Type
sr_RS: Тип датотеке

en: Percent
sr_RS: Постотак

en: Extension
sr_RS: Екстензија

en: All Files
sr_RS: Све датотеке

en: Show Treemap
sr_RS: Покажи мапу стабла

en: Show File Types
sr_RS: Покажи тип датотеке

en: Reset tree expansion
sr_RS: Рисет отварања стабла

en: Select Parent
sr_RS: Одабери родитељ

en: Reselect Child
sr_RS: Поново одабери дете

en: Help support WizTree development by making a donation
sr_RS: Подржите WizTree тако што урадите донацију

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
sr_RS: (Можете да сакријете дугме донације тако што урадите донацију)

en: Show Allocated Size on Treemap
sr_RS: Додељена величина на мапу стабла

en: Auto scan after making selection
sr_RS: Ауто скенирање након избора

en: Zoom in Treemap
sr_RS: Увећај мапу ставла

en: Zoom out Treemap
sr_RS: Унањи мапу стабла

en: Save Treemap Image as .png file
sr_RS: Сачувај слику дрва као .png

en: Save
sr_RS: Сачувај

en: Width
sr_RS: Ширина

en: Height
sr_RS: Висина

en: Shades of Gray (single color)
sr_RS: Сенке сиве (једнобојна боја)

en: Show Free Space on Treemap
sr_RS: Покажи слободан простор на Дрвету

en: File already exists - overwrite?
sr_RS: Датотека већ постоји - преписати?

en: Generated by
sr_RS: Генерисао

en: You can hide this message by making a donation
sr_RS: Порука може да се сакрије са донацијом

en: MFT Dump cancelled...
sr_RS: MFT Dump отказано...

en: Export complete.
sr_RS: Извоз завршен.

en: Copy file and size info to clipboard
sr_RS: Копирати датотеку и величину у клипборду

en: Export to .CSV file
sr_RS: Извоз у .CSV датотеку

en: Colors
sr_RS: Боје

en: Default
sr_RS: Уобичајено

en: Color Blind
sr_RS: Боја слепој

en: CSV file
sr_RS: CSV Датотека

en: Select CSV file
sr_RS: Одабрати CSV датотеку

en: Failed to import CSV file
sr_RS: Неуспешан унос CSV датотеке

en: Color By
sr_RS: Боја по

en: Color
sr_RS: Боја

en: File Extension(s)
sr_RS: Екстензија(е)

en: Export File Types to CSV file
sr_RS: Извоз тип датотека у CSV датотеку

en: Display TB values
sr_RS: Покажи ТБ вердности

en: TB
sr_RS: ТБ

en: UI Theme
sr_RS: Тема

en: Auto
sr_RS: Ауто

en: Light
sr_RS: Светло

en: Dark
sr_RS: Црно

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
sr_RS: Жао нам је, ваш кôд важи само за верзије WizTree-а са датумом верзије

en: or earlier.
sr_RS: или раније.

en: This version of WizTree has version date
sr_RS: Ова верзија WizTree-а има датум верзије

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
sr_RS: Молимо да инсталирате старију верзију WizTree-а са погодним датумом верзије или да купите нови код.

en: Version Date:
sr_RS: Датум верзије:

en: Supporter license
sr_RS: Лиц. за подршку

en: Enterprise license
sr_RS: Лиц. за фирму

en: user license
sr_RS: корисничка лиценца

en: Upgrades until:
sr_RS: Надоградње до:

en: lifetime
sr_RS: доживотно

en: Supporter code not valid for this version
sr_RS: Ваш кôд не важи за ову верзију

en: Select Multiple
sr_RS: Изаберите вишеструки

en: Multiple
sr_RS: Вишеструки

en: Add Folder
sr_RS: Додати фасциклу

en: Remove Folder
sr_RS: Уклонити фасциклу

en: is included within
sr_RS: је укључен у

en: They cannot both be selected.
sr_RS: Не могу бити изабрани истовремено.

en: Select All
sr_RS: Одабрати све

en: Select None
sr_RS: Скинути одабирање

en: Lifetime
sr_RS: Доживотно

en: Show Folder and File Names on Treemap
sr_RS: Покажи имена фасцикле и датотеке у мапи стабла

en: Filter Scan Results
sr_RS: Филтрирај резултате

en: Include Filter:
sr_RS: Филтер убацивања:

en: Exclude Filter:
sr_RS: Филтер избацивања:

en: Apply Filter
sr_RS: Примени филтер

en: Cut
sr_RS: Исећи

en: Copy
sr_RS: Копирати

en: Reset Configuration to default values
sr_RS: Resetuj konfiguraciju na maticne vrijednosti

en: Tweaks
sr_RS: Штеловање

en: Enable drag/drop
sr_RS: Омогући превлачење/испуштање

en: Open file on double click
sr_RS: Отворите датотеку двоструким кликом

en: Monitor file system for changes
sr_RS: Пратите систем датотека за промене

en: Show max modified date of all sub folders/files as folder's last modified date
sr_RS: Прикажи максимални датум измене свих потфасцикли/датотека као датум последње измене фасцикле

en: Use WizTree classic theme
sr_RS: Употреби WizTree класична тема

en: Show horizontal lines in grids
sr_RS: Прикажи хоризонталне линије у мрежи

en: Alternate row colors
sr_RS: Алтернативне боје редова

en: Enable gradient colors in treemap
sr_RS: Омогућите боје градијента у мапи дрвета

en: Number of Decimal places to display
sr_RS: Број децималних места за приказ

en: WizFile is an extremely rapid file finder application that uses methods similar to WizTree to rapidly index your hard drives. File search results are returned instantly as you type. WizFile provides a real time view of all files on your hard drives - any changes to the file search results will be updated in real time as they occur. It requires minimal CPU and RAM usage and has a negligible impact on the performance of your PC.
sr_RS: WizFile је изузетно брза апликација за проналажење датотека која користи методе сличне WizTree да брзо индексира чврсте дискове. Резултати претраге датотека се враћају одмах док куцате. WizFile пружа преглед у реалном времену свих датотека на вашим чврстим дисковима - све промене у резултатима претраге датотека биће ажуриране у реалном времену како се појаве. Захтева минималну употребу ЦПУ-а и РАМ-а и има занемарљив утицај на перформансе вашег рачунара.

en: Dup Count
sr_RS: Број дупликата

en: Dup Size
sr_RS: Величина дупликата

en: Duplicate Files:
sr_RS: Дупликатне датотеке:

en: Duplicates only
sr_RS: Само дупликате

en: Don't locate duplicates
sr_RS: Не лоцирати дупликате

en: Locate by Name, Size
sr_RS: Пронађите по имену, величини

en: Locate by Name, Size, Date
sr_RS: Пронађите по имену, величини, датуму

en: Path
sr_RS: Путању

en: Scan MFT (if possible) when a folder is selected for analysis
sr_RS: Скенирајте МФТ (ако је могуће) када је фасцикла изабрана за анализу

en: Normally the MFT is only scanned when an entire drive is selected. This option can speed up the scanning of folders containing a large number of files, but can be slower for smaller folders.
sr_RS: Обично се МФТ скенира само када је изабран цео диск. Ова опција може да убрза скенирање фасцикли које садрже велики број датотека, али може бити спорија за мање фасцикле.

en: Reserved Space:
sr_RS: Резервисан простор:

en: Expand All
sr_RS: Прошири све

en: File group minimum size (set to 0 to disable file grouping)
sr_RS: Минимална величина групе датотека (0 за онемогућавање груписање датотека)
